Ministerialny Tydzień Promocji Karmienia Piersią także w Rudzie Śląskiej

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej w gronie 45 placówek ginekologiczno-położniczych, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Zdrowia z okazji Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Już wkrótce nasze Mamy-Pacjentki otrzymają śliczne prezenty, trafią do nich m.in. takie dziecięce body z napisem promującym naturalne karmienie.

foto: Ministerstwo Zdrowia

Body ma dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety, zostało wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków. Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią w tym roku wypada w ostatnim tygodniu tego miesiąca, od 26 maja do 1 czerwca.

Przy okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią resort zdrowia przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) bardzo zaleca karmienie naturalne. Według WHO, niemowlę powinno być karmione wyłączne mlekiem mamy do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia. Po tym czasie należy w diecie dziecka wprowadzać inne pokarmy, przy zachowaniu kontynuacji karmienia piersią aż do ukończenia drugiego roku życia i dłużej.

Od stycznia 2019 roku w Polsce mają obowiązywać nowe standardy opieki okołoporodowej. Według projektu, który jest na etapie społecznych konsultacji, nowe standardy będą kładły nacisk na karmienie piersią. Już w czasie ciąży kobiety będą zachęcane do karmienia naturalnego, a po porodzie będą mieć zapewnioną pomoc laktacyjną. Preferowanym sposobem karmienia dziecka będzie karmienie mlekiem mamy. Jeśli to się nie uda – odciągniętym pokarmem mamy. Jeśli to również nie będzie możliwe: mlekiem z banku kobiecego mleka. Jeśli to też będzie niemożliwe – mlekiem modyfikowanym.