Prezydent u małej Natalki. Pierwsza urodzona w Nowym Roku Ślązaczka obdarowana.

To wieloletnia już tradycja Rudy Śląskiej i Szpitala Miejskiego. Pierwsze urodzone w Nowym Roku dziecko i jego rodziców w Szpitalu w Goduli odwiedzają po porodzie przedstawiciele władz miejskich. Małą Natalkę Chrzanowską i jej mamę Angelikę przywitał przedpołudniem wiceprezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk.

Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia 40 minut po północy. Natalka jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2019 roku na Górnym Śląsku. Jest okazałym noworodkiem ważącym 3394 g i mierzącym 55 cm. Jej rodzice, Angelika i Michał Chrzanowscy, mieszkają w Rudzie Śląskiej-Wirku. Natalka jest ich drugim dzieckiem, dziewczynka ma o dwa lata starszą siostrę Agatę.

Natalka została dziś obsypana prezentami, zarówno przez przedstawicieli miasta jak i personel medyczny naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Szpital przekazał jej rodzicom specjalną wyprawkę, m.in. baby box oraz bardzo przydatne na co dzień noworodkowe akcesoria. Darczyńcy, firmie Lulaby, serdecznie dziękujemy.