Profilaktyczny Dzień Matki w Goduli

Za nami „Sobota dla Mamy”, akcja profilaktyczna zorganizowana w rudzkim Szpitalu Miejskim z okazji Dnia Matki oraz rozpoczynającego się 26 maja Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Z darmowych porad i konsultacji w Poradni Laktacyjnej (udzielanych przez mgr Annę Pisarzowską) oraz u neurologopedy dziecięcego (mgr Małgorzaty Stando-Pawlik ) skorzystało kilkadziesiąt Pań, które w tym dniu odwiedziły naszą placówkę w Goduli.

Pary spodziewające się dzieci w towarzystwie położnej Katarzyny Żak oraz ordynatora dr hab. n. med. Wojciech Cnoty zwiedzały nasz nowoczesny Trakt Porodowy, a pacjentki Oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego, Patologii Ciąży i Neonatologicznego miały okazję wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji i wykładów z zakresu profilaktyki raka piersi, przygotowanych przez śląskie Amazonki i lekarza naczelnego naszego Szpitala dr n. med. Jerzego Zdrzałka.

Oczywiście były również prezenty z okazji Dnia Matki, wszystkie uczestniczki „Białej Soboty” otrzymały materiały informacyjne z zakresu profilaktyki raka piersi i promujące karmienie naturalne. Były też symboliczne różowe serca, a nasze pacjentki dodatkowo otrzymały przekazane Szpitalowi przez Ministerstwo Zdrowia dziecięce bawełniane body z hasłem promującym karmienie piersią.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, m.in. Centrum Rozwoju, Diagnozy i Terapii „Meritum” oraz Stowarzyszeniu Klub Śląskich Amazonek, za pomoc w zorganizowaniu „Białej Soboty” w Rudzie Śląskiej.