Ruszyła Mobilna Biblioteka Szpitalna

Od najnowszych kryminałów po Pismo Święte mogą wypożyczyć pacjenci Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. 13 czerwca działalność w naszej placówce rozpoczęła Mobilna Biblioteka Szpitalna. Po książki mogą sięgnąć wszyscy, przede wszystkim pacjenci, ale także personel medyczny oraz pozostali pracownicy naszego Szpitala. Korzystanie ze zbiorów Mobilnej Biblioteki będzie całkowicie bezpłatne. Oficjalnym partnerem Projektu jest smakksiazki.pl.

Nie od dziś wiadomo, że książka może być świetnym lekarstwem na szpitalną nudę, a dobra lektura często odwraca uwagę pacjenta od choroby, bólu i osamotnienia. Dlatego postanowiliśmy reaktywować naszą bibliotekę, która funkcjonowała w Szpitalu w Rudzie Śląskiej-Goduli jeszcze w latach 70-tych i na początku 80-tych ubiegłego stulecia”- podkreśla Arkadiusz Loska, rzecznik prasowy rudzkiego Szpitala Miejskiego.

Cały dostępny księgozbiór został skatalogowany a pozycje będą trafiać do czytelników na specjalnie odnowionych na potrzeby Mobilnej Biblioteki wysłużonych szpitalnych wózkach. Zainteresowani lekturą pacjenci będą mogli zamawiać książki codziennie rano u pielęgniarek oddziałowych.

Od dwóch lat prowadzę bloga o literaturze a popularyzacja czytelnictwa jest dla smakksiazki.pl misją. Mobilna Biblioteka to szansa na zaszczepienie nawyku czytania u tych, którzy z różnych względów są przez pewien czas skazani na szpitalne realia. Liczę, że sięgną po książki chociażby z nudów, a potem już z własnej woli, moją ambicją będzie sukcesywne uzupełnianie tej Biblioteki”- podkreśla Adam Szaja, autor bloga smakksiazki.pl.

Ponad 250 książek podarowała nam Biblioteka Parafialna działająca przy rudzkiej Parafii św. Józefa, to przede wszystkim klasyka literatury polskiej i światowej. O wydawnicze nowości i bestsellery zadbał oficjalny partner naszego projektu, sporo książek Mobilnej Bibliotece podarowali również sami pracownicy Szpitala. Cały czas spływają do nas propozycje przekazania części swoich domowych zbiorów na użytek naszej Biblioteki. Szacujemy, że zaczniemy działalność z ok. 400-500 książkami dostępnymi w naszych zasobach”- dodaje rzecznik rudzkiej lecznicy.

W planach rudzkiego Szpitala jest stworzenie osobnej Małej Mobilnej Biblioteki Szpitalnej z literaturą dziecięcą na potrzeby mieszczącego się w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach Oddziału Pediatrii oraz w przyszłości multimedialnej wypożyczalni audiobooków.

Poniżej linki do pierwszych relacji w prasie i w radiu z „rozruchu” naszej Mobilnej Biblioteki:

https://www.radioem.pl/doc/4809146.Biblioteka-dla-pacjentow

http://www.radiopiekary.pl/2018/06/12/ruda-slaska-biblioteka-na-kolkach-przyjedzie-do-pacjenta/

http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2018/06/12/mobilna-biblioteka-szpitalna%20/

https://rudaslaska.com.pl/i,od-dzisiaj-dziala-mobilna-biblioteka-szpitalna,100,1342081.html

https://twitter.com/DariaKlimza/status/1006878646295040000

Komentarze są zamknięte.

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Sp. z o.o.
ul. Wincentego Lipa 2
41-703 Ruda Śląska
tel 32 344-07-24
Tel 32 344-07-23
fax 32 779-59-12